Program pro děti

Dětský koutek pro nejmenší

Dětský koutek Finále Plzeň

Nemáte hlídání pro své ratolesti a zaujala vás programová nabídka festivalu? Využijte dětského koutku pro nejmenší přímo ve festivalovém centru.

 

KDY: denně od 10.00 do 18.00 hod.

KDE: Společenský sál v Měšťanské besedě

JAK: stylově, děti mj. zabavíme herními prvky, maskotem a různými soutěžemi

PRO KOHO: děti do 3 let

ZA KOLIK: zdarma

Animační dílny a hlídání dětí

Galerie Vestředu

Animační dílny

Vždycky vás zajímalo jak se film rozhýbe, jak dlouho trvá natáčení jednoho Večerníčku a jak si to můžete sami vyzkoušet?

Přijďte o víkendu do festivalové Animační dílny, kde na vás čekají dvě scény, dvě lektorky, Loutka, Ploška a Kreslenka.

 

KDY: v sobotu a v neděli od 13.00 a od 16.00 hod.

JAK DLOUHO: cca 2 hod.

KDE: Galerie Vestředu (Martinská 3, Plzeň)

PRO KOHO: max. 10 dětí od 6 let

ZA KOLIK: 70,- Kč/dítě

Hlídání dětí

KDY: PÁ - PO od 10.00 do 20.00 hod.

KDE: Galerie Vestředu (Martinská 3, Plzeň)

JAK: stylově, děti mj. zabavíme herními prvky a různými soutěžemi

PRO KOHO: děti od 3 let

ZA KOLIK: dobrovolný příspěvek, výtěžek bude věnován dětskému oddělení ve FN Lochotín

 

Hlídání dětí je pouze pro festivalové hosty, je nutné se prokázat festivalovou vstupenkou nebo akreditací. Děkujeme za pochopení.

Výstava Malý princ

Magický les ozářený velkým měsícem, všude stromy a světýlka, mlha linoucí se po zemi a vůně šimrající v nose… Prostor, v němž se ocitne návštěvník v jiném světě, se otevře na interaktivní výstavě Malý princ známé výtvarnice Elišky Podzimkové.

Jedná se o kombinované fotografie s ilustracemi, které jsou pro Eliščinu tvorbu signifikantní. Obrázky z knížky jsou zároveň animované prostřednictvím AR (augmented reality) aplikace ARTIVIVE, která je volně ke stažení a skrze kterou si návštěvníci mohou rozpohybovat jednotlivé obrázky.

„Koncept výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který zapůsobí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Cílem je především odstřihnout návštěvníky od každodennosti a aspoň na chvíli je vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

 

Eliška Podzimková (27 let) je česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně všeho druhu nyní žijící v Praze. V roce 2014 absolvovala Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Nejen díky svému profilu na instagramu @AnimateNY (nyní @eliskap) získala uznání za mořem v USA. Má na kontě např. spot pro Jamieho Olivera, obsazení titulní stránky newyorského deníku Metro, dokreslené fotky pro americký Vogue či články v celosvětových médiích. V Čechách spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus, ilustrovala knížku Marie Doležalové a spoluvytvořila knížní vydaní průvodce Honest Guide s Jankem Rubešem. Pro pražský magistrát přišla s projektem PrahART, kde vnáší umění do dopravních prostředků, režírovala i spot pro cenu Gratias Tibi pro Člověka v tísni a věnuje se i reklamní tvorbě. V současné chvíli pracuje na seriálu Plešouni pro onkologicky nemocné děti, protože po vlastní zkušenosti ví, že je potřeba k léčbě přistupovat co nejvíce optimisticky a edukativní animovaný seriál by k tomu mohl pomoci.

KDE:

DEPO2015

Presslova 14, Plzeň

 

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek 13:00 - 18:00

Sobota - Neděle 10:00 -18:00

Výstavu můžete navštívit od 17. dubna do 31. května 2020.

 

Vstupné:

dospělí 80,- Kč

dítě (4-15 let)/senior/ZTP 50,- Kč

rodinné (2 dospělí + max. 2 děti 4-15 let) 200,- Kč

děti do 3 let vstup zdarma

 

Vstupenky bude možné zakoupit od 6. dubna 2020.

malý princ
malý princ